Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

İade ve Değişim

ALICI sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 (ondört) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI’ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün kullanılmamış olması şarttır.

Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün SATICI’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin SATICI’ya ulaşmasını takip eden 7 gün içerisinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. (Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde PAYTR firması banka ile iletişim kurar ve süreç bu firma üzerinden devam eder. İlgili ürün iade ödemesinin bildirimden sonra firmamız ile ilişiği kalmaz.) Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilmez.


Cayma hakkı nedeni ile iade ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır. Ayrıca, niteliği itibari ile iade edilmeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, satışımıza istinaden "Kişiye Özel Ürünler" gibi yeniden satışı mümkün olmayan ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılmaz. Her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ve her türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkının kullanılması, ürünün açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olması şartına bağlıdır.